Jdi na obsah Jdi na menu

Panormos

8. 6. 2011

dreamstime_2413498.jpg

Panormos je letovisko, které se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Skopelos. Panormos je velmi oblíbené a žádané letovisko. Pláž v Panormos je dlouhá a tvořená bílými oblázky. Sestup z pláže do moře bývá v některých místech prudký a bývají zde také velké hloubky. Letovisko Panormos se řadí mezi rušnější letoviska a to hlavně díky této pláži, která je zde hlavním lákadlem.


Doprava
Na ostrově Skopelos se nenachází žádné letiště. Můžete se sem dostat díky námořní dopravě a to na lodi nebo na trajektu. V okolí letoviska jezdí pravidelné autobusové linky, které zajišťují spojení s hlavním městem i s ostatními letovisky. K dispozici jsou i taxíky nebo půjčovny osobních automobilů.


Zajímavá místa

Panormos leží přibližně 15 kilometrů od hlavního města ostrova. V něm je mnoho historických památek, které rozhodně stojí za vidění. Je zde mnoho klášterů a kostelíků. Mezi nejznámější patří bazilika Agios Athanasios, která je vystavěná na původním chrámu bohyně Athény. Zajímavý je také klášter Evangelistria, který připomíná středověkou tvrz.

 

Ubytování

Anastasia ** studia
Afroditi *** hotel